A repülés jövőjének formálása

Az amerikai Aurora Flight Sciences közel három évtizede fejleszt pilóta nélküli légi járműveket (UAV) mind a polgári, mind a katonai piac számára. A közelmúltban  a Stratasys mérnökeivel együttműködve egy ambíciózus projektbe kezdtek: egy sugárhajtású, távirányítású repülőgép építésébe fogtak.

A szárnyakat és a törzset Stratasys Fortus 3D nyomtatókkal gyártották ASA hőre lágyuló műanyagból, hogy biztosítsák a szükséges szilárdságot es merevséget. A repülő gyártási ideje felére csökkent az additív gyártás alkalmazásával, a szerszámozás szükségességének kiküszöbölése pedig jelentősen csökkentette az átfutási időt.

3D nyomtatott alkatrészekkel készült sugárhajtású repülő

Továbbra is tartja magát az a tévhit, hogy a 3D nyomtatás egy prototípuskészítési technológia. De ez nem egy asztali modell, ami eltörik, ha hozzáérnek. Ez egy 240 km/h sebességre képes sugárhajtású repülő!"

A 3D nyomtatás egyik alapvető előnye a felületi geometrián túlmutató tervezés lehetősége. Míg más vázszerkezetek tervezése ma már sokkal nagyobb szabadságot élvez, a repülőgépiparnak szánt mérnöki szerkezetek tervezése bonyolultabb feladat. A Stratasys additív gyártástechnológiájának segítségével optimalizálható volt a tervezés, így merev, könnyű szerkezetet hozhattak létre, miközben lehetővé vált egy személyre szabott, küldetés-specifikus repülőgép költséghatékony fejlesztése.

Milyen nehézségekkel kellett az Aurora Flight Sciences-nak szembenéznie, és hogyan épített additív gyártás segítségével 240 km/h órás sebességre képes repülőgépet?

 

3D nyomtatott alkatrészekkel gyártott sugárhajtású repülő

Töltse le a 4 oldalas, ingyenes, magyar nyelvű esettanulmányt most!​

Név:* Cégnév:* E-mail cím:* Telefonszám:* Hozzájárulok ahhoz, hogy a VARINEX Zrt. hírlevelet, szakmai anyagokat, tájékoztatást küldjön az általam megadott elérhetőségre. A jelen adatkezelési hozzájárulás – amely önkéntes döntésen alapul – visszavonásáig érvényes.

* Elolvastam és megértettem az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.